Naar de inhoud springen
Menu
  • Docenten
    • Didactiek en lesideeën
    • Digitale didactiek/blended learning
    • Loopbaanbegeleiding/mentorles
    • Omgaan met leerlingen
    • Zelfzorg en werkgeluk
    • Professionalisering en teamleren
    • Boeken of werkvormkaarten
  • Studenten
    • Studietips
    • Studentverhalen
  • Persoonlijke ontwikkeling
  • Downloads
  • Diensten en Samenwerken
  • Online cursussen
  • Over Shauna
    • Contact
    • In de media
  • Archief
  • Webshop
  • Zoeken
  • Docenten
    • Didactiek en lesideeën
    • Digitale didactiek/blended learning
    • Loopbaanbegeleiding/mentorles
    • Omgaan met leerlingen
    • Zelfzorg en werkgeluk
    • Professionalisering en teamleren
    • Boeken of werkvormkaarten
  • Studenten
    • Studietips
    • Studentverhalen
  • Persoonlijke ontwikkeling
  • Downloads
  • Diensten en Samenwerken
  • Online cursussen
  • Over Shauna
    • Contact
    • In de media
  • Archief
  • Webshop
Blijven Leren

E-book ‘Motivatie in mijn online les’

“Als docent ben je zoveel tijd kwijt aan het voorbereiden van een motiverende online les. Ik hou het graag gevarieerd en zoek daarom altijd naar inspirerende werkvormen. Ik hoef met dit e-book niet meer op 30 verschillende sites te zoeken, waar ik heel misschien wel een passende werkvorm vind om studenten te motiveren: alle lessuggesties en werkvormen in dit e-book zijn én theoretisch onderbouwd, en je kunt ze direct in de les van morgen toepassen”.

Met dit e-book bied ik een oplossing voor leraren die worstelen met de motivatieproblemen van hun leerlingen. Je kunt een leerling niet motiveren, je kunt wel tegemoetkomen aan de behoeften van leerlingen wat positieve effecten heeft op hun motivatie. In dit e-book vertel ik je hoe je dat aanpakt. De praktische voorbeelden in dit e-book zorgen ervoor dat je direct aan de slag kunt. Schaf het e-book nu aan of doe het een collega cadeau voor €12,50.

Koop hier het e-book!

Beelden van het e-book

Reviews

  • Review-Motivatie-in-mijn-online-les
Koop hier het e-book!

Veelgestelde vragen

Motivatie is een breed onderwerp, welke invalshoek heb je gekozen?
Je kunt inderdaad veel kanten op als het gaat om de motivatie van de leerling. In dit e-book heb ik de zelfdeterminatietheorie als uitgangspunt genomen (autonomie, competentie en verbondenheid). Daarnaast heb ik gekozen voor het belang van een krachtige beroepsgerichte leeromgeving. Ik heb voor deze invalshoek gekozen omdat je als leraar behoefte-ondersteunend kan onderwijzen. De vervulling van de psychologische basisbehoeften heeft positieve effecten op motivatie.

In het e-book wordt puntsgewijs met je gedeeld wat je kunt doen om tegemoet te komen aan de autonomie- en competentiebehoeften van jouw leerlingen. Ook leer je hoe de leerlingen verbonden kunnen blijven met elkaar, met het onderwijs en met jou. Voor groepsbinding worden meer dan 10 online werkvormen gedeeld.

Hoe is het e-book opgebouwd?
Je leest eerst theorie over motivatie en een krachtige beroepsgerichte leeromgeving. Vervolgens lees je hoe je als leraar tegemoet kan komen aan de autonomie- en competentiebehoeften van je leerlingen. Het boek is zo opgebouwd dat je na een stuk theorie praktische toepassingsvormen of werkvormen tegenkomt. Hierdoor krijg je direct een beeld van de theorie en hoe je daarmee in de slag kunt in jouw eigen onderwijspraktijk. De voorbeelden zijn divers (po, vo, mbo, hbo en ook qua vakgebieden: zaakvakken of generieke vakken). Daarna lees je over de wijze waarop je verbondenheid kan creëren in je online les. Ik deel tips voor in de mentor- of reguliere les, je leert over de meerwaarde van leerteams en breakout rooms en je ontdekt meer dan 10 online werkvormen voor groepsbinding.

Elk e-book van Blijven Leren bestaat uit bonusbijdragen. In dit e-book leg ik de techniek van de breakout rooms uit, ontvang je bonustips over het gesprek over motivatie met je leerlingen en vind je (reacties op) werkvormen van proeflezers. Het e-book bestaat uit 47 pagina’s.

Voor wie is dit e-book geschikt?
Het e-book is ontwikkeld voor leraren in het po, vo, mbo en hbo. Daar heb ik de proeflezers ook op geselecteerd. Elke leraar heeft te maken met motivatie in zijn/haar les. Voor po- en vo-docenten is het goed om te weten dat het e-book is geschreven door een mbo-docent en daardoor ook uitstapjes maakt naar beroepsonderwijs.

Het e-book is met name geschikt voor leraren die hun (online) lessen weer een nieuwe impuls willen geven. Leraren die hun lessen eens kritisch onder de loep willen nemen en willen experimenteren met keuzemogelijkheden, opdrachten op niveau en werkvormen voor de online groepsdynamiek.

Hoe kan ik het boek aanschaffen en hoe werkt het vanaf daar?
Je kunt het boek via de webshop aanschaffen. Je kunt de betaling voldoen via IDEAL of je creditcard. Na betaling download je zelf het e-book via de hyperlink op je accountpagina. Deze pagina verschijnt direct nadat de aankoop succesvol is. Na de aankoop krijg je tevens de factuur toegestuurd. De factuur kan je in sommige gevallen declareren bij je werkgever. Let op! Als je het e-book wilt downloaden zie je twee keer een URL. Klik op de URL onder ‘Download’ en je kunt het product downloaden.

Wat doe ik als ik het e-book na betaling niet kan downloaden?
Bekijk eerst of je op de juiste URL klikt om het e-book te downloaden (zie vraag hierboven). Gaat er toch iets mis? Neem contact op via Shauna@blijvenleren.net en dan lossen we het op. 

Winkelmand

Volg Blijven Leren

Nieuw in de webshop!

Ook jij kunt blijven leren

Via deze nieuwsbrief blijf je op de hoogte van nieuwe online cursussen en e-books van Blijven Leren.

1,987 Subscribers

Volg Blijven Leren op Instagram

shauna.blijvenleren

🙋🏼‍♀️Hi, ik ben Shauna
💛Alles om met een goed gevoel voor de klas te staan
🚀Professionalisering via @blijvenleren_academy

Shauna
𝗝𝗶𝗷 𝗯𝗲𝗻𝘁 𝗱𝗲 𝗹𝗶𝗲𝗳𝗱𝗲 📚 Laatst zat ik bij de kapper. Zoals jullie weten raak ik daar altijd wel in gesprek. De vorige keer sprak ik met een leraar over het boek ‘Regie in de klas’. Dit keer raakte ik gesprek met de kapster en ging het over boeken die je kunt lezen voor je persoonlijke ontwikkeling. Ze zag dat ik bezig was met een boek over ‘Omdenken’ en vertelde welk boek haar zoveel geïnspireerd had 💫

Op vakantie had zij het boek ‘Jij bent de liefde’ van @dokterjuriaan gelezen. Juriaan is arts, coach en auteur. In zijn werk helpt hij mensen om zich op beide vlakken weer echt fit te voelen door coachingstrajecten waarin hij mensen laat ervaren dat ze zelf een enorme invloed hebben op hun welbevinden. In zijn boek leer je om te leven vanuit zelfvertrouwen, zelfrespect en zelfwaardering. Ze vertelde hoe mooi ze het vond dat Juriaan je in zijn boek meeneemt aan de hand van zijn eigen verhaal. Mij leek dat ook wel wat, dus terwijl ik wachtte tot mijn haarmaster was ingetrokken bekeek ik zijn website en social media kanalen. Drie minuten later had ik het boek besteld 👀

Ik heb de tijd genomen om het boek te lezen. Jij bent de liefde is zo’n boek waarvan je een stukje leest, het even weglegt en het daarna weer oppakt. Je wordt meegenomen in het verhaal en legt direct de link met je eigen leven en situatie. De afgelopen weken waren voor mij nogal intens, waardoor ik het ook even nodig had om het boek soms even weg te leggen. Het boek leest prettig en het gaf me een goed gevoel. Op sommige gebieden gaf het boek me richting, op andere gebieden bevestiging. Alsof Juriaan woorden geeft aan de dingen waar je zelf even niet uit komt, om wat voor reden dan ook. 

Voor nu leg ik het boek weer even aan de kant, maar zoals ik al zei is het een boek waarvan ik weet dat ik het later weer zal openslaan. Inmiddels heb ik het boek aan iemand cadeau gedaan en meerdere mensen er enthousiast over gemaakt. Ik ben benieuwd hoe zij het lezen… Iedereen zal namelijk wat anders uit dit boek halen, dat weet ik zeker🙏

Is het ook wat voor jou? Swipe rechts voor de inhoudsopgave, dat geeft een beetje een beeld ☺️

#onderwijs #blijvenleren #leestip #schoolvakantie
𝗭𝗼𝗮𝗹𝘀 𝘃𝗲𝗿𝘄𝗮𝗰𝗵𝘁 𝗹𝗼𝗼𝗽𝘁 𝗮𝗹𝗹𝗲𝘀 𝗮𝗻𝗱𝗲𝗿𝘀… 🙃 Het is weer tijd voor een leestip voor deze zomer! De boeken van Omdenken lezen ontzettend lekker weg. Ik herken me in de voorbeeldsituaties, ze zetten je aan het denken en er worden instrumenten gedeeld die je kunt gebruiken om met problemen/uitdagingen om te gaan. Onlangs las ik het boek ‘Zoals verwacht loopt alles anders’ 📖 

In het boek wordt stilgestaan bij wat problemen zijn en ook wie de 𝘱𝘳𝘰𝘣𝘭𝘦𝘦𝘮𝘩𝘦𝘣𝘣𝘦𝘳 is. De probleemhebber is namelijk verantwoordelijk voor wat die persoon met het probleem doet. Wil je het probleem waarnemen, oplossen, loslaten of omdenken? En hoe doe je dat dan precies?💭 

Een probleem is een tegenstelling tussen een 𝘷𝘦𝘳𝘸𝘢𝘤𝘩𝘵𝘪𝘯𝘨  en een 𝘧𝘦𝘪𝘵. Een tegenstelling tussen 𝘸𝘢𝘵-𝘻𝘰𝘶-𝘮𝘰𝘦𝘵𝘦𝘯-𝘻𝘪𝘫𝘯 en 𝘸𝘢𝘵-𝘪𝘴. Hoe is het om een probleem niet meteen weg te werken of op te lossen, maar het probleem er te laten zijn? Dat kun je onderzoeken met dit boek. Iets voor jou? 

Deze zomer deel ik meerdere leestips. Volg dit account om op de hoogte te blijven! Ik vind het ook leuk als je jouw leestips met ons deelt, dat kan in de comments!💡

#onderwijs #blijvenleren #omdenken #leestip
𝗩𝗲𝗿𝗵𝗮𝗹𝗲𝗻𝗯𝘂𝗻𝗱𝗲𝗹 𝗲𝗻 𝘄𝗲𝗿𝗸𝗯𝗼𝗲𝗸 ‘𝗢𝗻𝘀 𝗺𝗯𝗼’ ⭐️ Als je gaat werken in het mbo zul je merken hoe veelzijdig het leraarsberoep is. Ongeacht welk vak je verzorgt, verhoud je je altijd met je lessen tot het werken in een beroep. Studenten leren op school en in de praktijk. Je hebt aandacht voor de persoonlijke en professionele ontwikkeling van de studenten. Je bent docent en coach. Ik heb zelf wel een aantal jaar nodig gehad om mijzelf al deze rollen goed eigen te maken. Vooral ook om te bepalen op welke manier ik mijn onderwijs wil verzorgen. 

Onlangs mocht ik de verhalenbundel en het werkboek van @unifyhorizons bekijken! Golan Muhyaldin helpt jou om je een eigen identiteit als mbo-docent te vormen. Ze neemt jou in het werkboek mee op reis. Ze leert je welke fouten zij maakte toen ze startte als mbo-docent en ze geeft theorie mee over belangrijke thema’s zoals diversiteit, faalangst en fouten maken. 

Het werkboek is ingedeeld in drie hoofdcategorieën: 
- Ik 
- De groep
- De student

Met dit werkboek ben je niet klaar. Je bent ook nooit uitgeleerd in het onderwijs ☺️Naast je opleiding als mbo-docent of je pedagogisch getuigschrift is dit wel een mooie handreiking waarmee je reflecteert op wie jij wilt zijn voor de klas in het mbo! Iets voor jou? 💫

De komende tijd zal ik meer leestips met je delen omdat veel leraren de zomer gebruiken om weer te herijken en inspiratie op te zoeken. Volg dit account als je op de hoogte wilt blijven! 

#onderwijs #mbo #voortgezetonderwijs
𝗙𝗼𝗰𝘂𝘀 𝗮𝗮𝗻/𝘂𝗶𝘁💡 𝗙𝗼𝗰𝘂𝘀 𝗮𝗮𝗻/𝘂𝗶𝘁💡Het is bijna tijd voor de zomervakantie. Voor mij een moment om lekker bij te komen en te lezen. Ik probeer boeken voor ontspanning te lezen, maar wie mij goed kent weet dat me dat zo gemakkelijk nog niet af gaat 🙃 Bij voorkeur lees ik namelijk boeken over onderwijs of die te maken hebben met mijn persoonlijke of professionele ontwikkeling.

De komende weken zal ik een aantal leestips delen, met om te beginnen “Focus aan/uit” van Mark Tigchelaar en Oscar de Bos. Echt een aanrader!

In dit boek worden vier concentratielekken besproken vanuit de neuropsychologie:
1. Te weinig prikkels
2. Te veel 𝘪𝘯𝘵𝘦𝘳𝘯𝘦 prikkels
3. Te weinig brandstof
4. Te veel 𝘦𝘹𝘵𝘦𝘳𝘯𝘦 prikkels 

Per ‘lek’ krijg je tips aangereikt. Welke voor mij een echte eyeopener was? Concentratielek 1 😉 Als we te weinig prikkels krijgen dan raken we verveeld en gaan we onbewust op zoek naar nieuwe prikkels. Een tip uit het boek: vul de leegte op! Bijvoorbeeld door extra snel te lezen. Meer tips in het boek dus. 

Heb jij het boek al gelezen? Wat vond je ervan? Deel jouw leestips in de comments, zo maken we samen een mooie lijst👍

#onderwijs #blijvenleren #focus #lezen #leestip #docent #leraar #juf #meester
𝙋𝙤𝙙𝙘𝙖𝙨𝙩 ‘𝙈𝙚𝙩 𝙚𝙚𝙣 𝙜𝙤𝙚𝙙 𝙜𝙚𝙫𝙤𝙚𝙡 𝙫𝙤𝙤𝙧 𝙙𝙚 𝙠𝙡𝙖𝙨’ ☀️ De afgelopen maanden heb ik met veel leraren gesproken over hun onderwijs. Ik leerde dat we allemaal wat anders nodig hebben om met een goed gevoel voor de klas te staan. Het maakt uit hoe je in je vel zit, in wat voor organisatie je werkt, met welk type studenten of leerlingen je werkt. En ook hoeveel ervaring je hebt in het onderwijs en wat je karakter is. 

Deze aflevering gaat over met een goed gevoel voor de klas staan. Zelf benader ik dit onderwerp redelijk holistisch. Je kunt namelijk nog zo goed weten hoe je een effectieve les opbouwt en fijn contact maken met je studenten, maar hoe houd je dit vol als je onvoldoende brandstof in je lijf hebt? Het is fijn als je opmerkzaam bent en weet aan welke knoppen je moet draaien om je werkzaamheden te verbeteren, maar wat gebeurt er als je geen focus kunt aanbrengen en als alles goed moet gebeuren? 

De onderwerpen die aan bod komen zijn: 
- de opbouw van je les en effectieve didactiek
- pedagogisch handelen
- zelfzorg en de lerende houding van de leraar

Deze punten vormen voor mij de rode draad als het gaat om met een goed gevoel voor de klas staan. Luister je weer mee? 🤗

🎙Blijven Leren de podcast kun je gratis beluisteren via Spotify, Anchor en iTunes 

Deze aflevering kwam tot stand in samenwerking met ThiemeMeulenhoff. #ad

#blijvenleren #onderwijs #meteengoedgevoelvoordeklas @thiememeulenhoff
💡 In potentie zijn lerarenteams zeer rijk aan l 💡 In potentie zijn lerarenteams zeer rijk aan leerkansen want je werkt met verschillende experts en disciplines. Daar kun je bij teamleren slim gebruik van maken. De eerste stap is (informele) leermomenten te organiseren. Tijdens die momenten stimuleer je leraren kritisch te zijn op hun eigen werk, waarin de dialoog gevoerd wordt over ‘goed’ onderwijs en waar je samen inzoomt op fundamentele vraagstukken en tot oplossingen komt.

Onlangs ging ik met oo.nl in gesprek over het van en met elkaar leren binnen onderwijsteams. Het artikel staat op hun website. 

Ik gaf onder andere deze tips: 
⭐️ 𝘊𝘳𝘦𝘦𝘦𝘳 𝘵𝘪𝘫𝘥 𝘰𝘮 𝘮𝘦𝘵 𝘦𝘯 𝘷𝘢𝘯 𝘦𝘭𝘬𝘢𝘢𝘳 𝘵𝘦 𝘭𝘦𝘳𝘦𝘯: welke leraren wil je bij elkaar brengen en waar kun je een gezamenlijk moment realiseren? Tip! Kijk kritisch naar de vergadertijd die er al is. Hoe kan daar een moment van informeel leren worden georganiseerd?

⭐️ 𝘡𝘰𝘳𝘨 𝘷𝘰𝘰𝘳 𝘦𝘦𝘯 𝘧𝘰𝘤𝘶𝘴 𝘣𝘪𝘫 𝘩𝘦𝘵 𝘭𝘦𝘳𝘦𝘯: welk thema vraagt aandacht? En waar heeft elke leraar mee te maken? Besluit bijvoorbeeld om je te focussen op de opbouw van de les, instructietechnieken of het pedagogisch handelen.

⭐️ 𝘖𝘯𝘵𝘸𝘦𝘳𝘱 𝘮𝘦𝘦𝘵𝘪𝘯𝘴𝘵𝘳𝘶𝘮𝘦𝘯𝘵𝘦𝘯 𝘦𝘯/𝘰𝘧 𝘦𝘷𝘢𝘭𝘶𝘢𝘵𝘪𝘦𝘷𝘳𝘢𝘨𝘦𝘯: bedenk met elkaar waar je precies in wilt verbeteren als team (of wat je wilt verduurzamen). Gebruik literatuur en good practices en bedenk wat je terug wilt kunnen zien in je onderwijs, bijvoorbeeld in het concrete handelen van de docent. Kijk op basis daarvan bij elkaar mee in de lessen en waardeer eerst wat al goed gaat. Als het veilig genoeg is, kun je daarna verbetersuggesties aandragen.

⭐️ 𝘉𝘭𝘪𝘫𝘧 𝘭𝘦𝘳𝘦𝘯: zorg ervoor dat je in een learning cyclus komt waarbij je blijft waarderen wat goed gaat, blijft ophalen wat nog lastig is of waar je in wilt groeien en zorg ervoor dat je de juiste bronnen gebruikt om te blijven ontwikkelen. 

Wat vind jij belangrijk als het gaat om teamleren? Laat het weten in de comments! 👌🏻

#onderwijs #blijvenleren #beroepsonderwijs #teamleren #basisonderwijs #voortgezetonderwijs
𝗪𝗲𝗿𝗸𝗲𝗻 𝗺𝗲𝘁 𝗯𝗿𝗲 𝗪𝗲𝗿𝗸𝗲𝗻 𝗺𝗲𝘁 𝗯𝗿𝗲𝗮𝗸𝗼𝘂𝘁 𝗿𝗼𝗼𝗺𝘀 💡 We kennen dit van het online onderwijs. De verschillende groepsindelingen kun je ook in het fysieke onderwijs gebruiken. In deze post deel ik een aantal suggesties. 

𝗭𝗲𝘀 𝗴𝗿𝗼𝗲𝗽𝘀𝗶𝗻𝗱𝗲𝗹𝗶𝗻𝗴𝗲𝗻
1. 𝘌𝘹𝘱𝘦𝘳𝘵𝘨𝘳𝘰𝘦𝘱𝘫𝘦𝘴
Deze indeling sluit aan bij de post over Jigsaw of expertgroepjes die ik eerder maakte (bekijk mijn feed voor een uitleg).

2. 𝘖𝘱𝘥𝘳𝘢𝘤𝘩𝘵𝘦𝘯 𝘪𝘯 𝘤𝘰𝘯𝘵𝘦𝘹𝘵 𝘮𝘢𝘬𝘦𝘯.
Leerlingen moeten de lesstof kunnen toepassen in een bepaalde (stage)context. Je bedenkt verschillende contexten en dat zijn de groepen. Dit kan bijvoorbeeld bij casussen, bij het opstellen van leerdoelen etc.

3. 𝘒𝘦𝘶𝘻𝘦-𝘰𝘱𝘥𝘳𝘢𝘤𝘩𝘵𝘦𝘯.
In je les wil je misschien werken met keuze-opdrachten. Leerlingen bepalen zelf bepalen met welke opdracht ze aan de slag gaan. De keuze die leerlingen maken bepaalt de groepsindeling.

4. 𝘝𝘦𝘳𝘴𝘤𝘩𝘪𝘭𝘭𝘦𝘯𝘥𝘦 𝘮𝘢𝘯𝘪𝘦𝘳𝘦𝘯 𝘰𝘮 𝘥𝘦 𝘭𝘦𝘦𝘳𝘴𝘵𝘰𝘧 𝘵𝘦 𝘷𝘦𝘳𝘸𝘦𝘳𝘬𝘦𝘯. Het kan ook zo zijn dat je wilt aansluiten bij leervoorkeuren. Sommige leerlingen willen in gesprek over een onderwerp, anderen willen theorie lezen of een video bekijken, er zijn leerlingen die een toets willen maken. Op basis van die verschillen maak je groepjes. 

5. 𝘖𝘱𝘥𝘳𝘢𝘤𝘩𝘵𝘦𝘯 𝘰𝘱 𝘯𝘪𝘷𝘦𝘢𝘶.
Dit spreekt voor zich.

6. 𝘋𝘪𝘧𝘧𝘦𝘳𝘦𝘯𝘵𝘪𝘢𝘵𝘪𝘦 𝘰𝘱 𝘣𝘢𝘴𝘪𝘴 𝘷𝘢𝘯 𝘻𝘦𝘭𝘧𝘴𝘵𝘢𝘯𝘥𝘪𝘨𝘩𝘦𝘪𝘥.
Sommige leerlingen willen graag samenwerken aan een opdracht, anderen willen extra instructie van jou.  Of jij ziet die verschillen. Op basis daarvan kun je groepen maken.

Een aantal van deze indelingen hebben te maken met differentiatie. Differentiëren vraagt wel het een en ander, zo moet je bijvoorbeeld op basis van ‘data’ kunnen inschatten wie in welke groep zou moeten komen. Als het gaat om leervoorkeuren is het goed om te weten dat je sommige kennis en vaardigheden op een bepaalde manier moet aanleren. Het gaat er dan niet om wat ‘leuk’ is, de aanpak moet effectief zijn.

Ik ben benieuwd hoe jij je groepsindelingen maakt. Laat het weten in de comments☺️

#onderwijs #blijvenleren #werkvormensparen
𝗪𝗲𝗹𝗸𝗲 𝗯𝗼𝗲𝗸𝗲𝗻 𝗸 𝗪𝗲𝗹𝗸𝗲 𝗯𝗼𝗲𝗸𝗲𝗻 𝗸𝘂𝗻 𝗷𝗶𝗷 𝗮𝗮𝗻𝗿𝗮𝗱𝗲𝗻? 🤔 Dit weekend zat ik bij de kapper en las ik het boek ‘Regie in de klas’ van Tom Bennet. Tegenover mij zat een vrouw, blijkbaar ook docent. Ze was nieuwsgierig: “Wat ben jij voor mooi boek aan het lezen?” Zoals dat gaat bij docenten onderling, hadden we meteen een inhoudelijk gesprek over onderwijs.

Ik vertelde over het boek: “De schrijver van het boek is voormalig docent en gedragsdeskundige, de tips in het boek zijn praktisch en wetenschappelijk onderbouwd. Als je een leeromgeving wilt creëren waar alle leerlingen tot leren kunnen komen, begin je met de basis; een klaslokaal waar geleerd kan worden. In dit boek wordt beschreven hoe je dat doet… Je mag wel even kijken? Mijn haar wordt zo uitgespoeld”. Ze nam het boek aan en ik ging naar de wasbak.

Ik zat nog even bij de wasbak, een haarmasker moest intrekken. Terwijl ik wachtte zag ik de vrouw foto’s maken van het boek. Eenmaal terug bij de stoel zegt ze: “Je gelooft het niet. Ik sla het boek open en zie precies staan wat mijn buurvrouw nodig heeft! De zoon van mijn buurvrouw gaat al een tijd niet goed op school met alle gevolgen van dien. Hij is slim zat, maar het komt er niet uit. Nu is hij ontzettend gedemotiveerd en ze is radeloos. Ik sla dus dat boek open en daar staat een stuk over leergedrag. Hoe belangrijk het is om dat aan te leren. Natuurlijk had ik dat allang verteld, maar dit is zo’n bevestiging!” 

Dat stukje over (leer)gedrag sprak mij ook aan. De afgelopen jaren heb ik veel boeken gelezen. Niet overal heb ik over kunnen bloggen… Als je ervoor open staat kun je altijd nieuwe dingen leren. Je wordt aan het denken gezet. Vaak wordt mijn idee over ‘goed onderwijs’ ook bevestigd. In elk geval leveren boeken altijd weer een vertrekpunt voor een waardevol gesprek over onderwijs met collega-docenten. Zelfs bij de kapper 💇‍♀️ 

Lees jij onderwijsboeken? Welk boek kan jij ons aanraden?☀️

Boeken op de foto: 
- En wat als we nu weer eens gewoon gingen lesgeven? (Eva Naaijkens en Martin Bootsma)
- Het vijfde discipline praktijkboek (Peter Senge)
- Kleine Covey
- Werkvormenboek

#onderwijs #basisonderwijs #voortgezetonderwijs #lezen #regieindeklas
Wie leidt jou altijd af in de kantoortuin? 😋 Wie leidt jou altijd af in de kantoortuin? 😋 

#onderwijs #kantoortuin
Meer bekijken... Volg op Instagram
  • Privacyverklaring
  • Algemene voorwaarden
  • Contact

Auteursrecht © 2022 Blijven Leren. Alle rechten voorbehouden.